Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Krmení

Vítejte na stránce golden.websnadno.cz v sekci Krmení

Založila jsem další sekci na našem webu,vycházím jenom ze svých zkušeností.

Morčatům dávám kvalitní seno,letos jsme si ho vlastnoručně nasekali,usušili a uklidili,je to hrozná práce,to nemyslím fyzická,ale spíš psychická /dva měsíce jsme trnuli u počasí,aby bylo hezky/ a časová,tím,že pracujeme do večera,nemáme čas seno obracet,ale zvládli jsme to a morčatům chutná.

Další věc co morčata potřebují jsou hobliny.Když jsme začínali a měli jenom 3 morčata,hobliny jsme kupovali,to se dalo.Teď,když jsme se rozrostli,sehnali jsme si soukromého truhláře,který pracuje výhradně se dřevem a je tak hodný,že nám vždycky pár pytlů schová.

Další věcí je zelenina.
Oblíbená je okurka,rajčata,mrkev a paprika,tuto zeleninu mají naši morčíci pořád k dispozici.
Občas dávám petržel,brokolici,čínské zelí,listy od květáku,celer,baby špenát nebo červenou řepu,když škrabeme brambory,je to u nás jak na pouti,jak na nás morčata křičí,takže jednou za čas i kousek syrového bramboru.
 
Ovoce.
Do tohoto odstavce nemám co napsat,ovoce,které se dává morčatům,těm našim nechutná,takže napíši jen jablko,možná i hroznové víno.
 
Další jsou na řadě obiloviny.
Kupujeme různé směsi pro morčata,je v nich mimo jiné i svatojánský chléb,kukuřice,slunečnice,krmný hrách,kukuřičné lupínky,mrkev,když máme miminka dáváme i ovesné vločky a vojtěškové granule.
Dále kupujeme granule,většinou celý pytel,po troškách se nám to nevyplatí,měli jsme pytel Biostanu s přídavkem vitamínu C,z výstavy v Praze jsme si dovezli krmení Epona,nádherně voněla po čokoládě a musli,toto krmení je pro koně,ale po naší zkušenosti vřele doporučuji,naše morčata se po něm mínila utlouct.Na podzimní výstavě v Chotěboři jsme si koupili pytel německých granulí,které našim morčatům taky chutnají,občas se to musí střídat,protože ani já bych nejedla jednu potravinu celý život.
 
         
 
Voda.
Když jsme si pořídili první morče /hladké/,koupili jsme mu do pití vitamíny,to nám poradili ve zverimexu,při pořizování prvního nahatého morčíka,nám jeho chovatelka poradila,že máme dávat Acidomid,je proti průjmu.
 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist